Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

eSTANAG w AMW - zaproszenie na spotkanie

W dniu 11 lipca 2017r. w Studium Języków Obcych odbędzie się spotkanie eSTANAG w AMW podsumowujące drugą edycję  kursów STANAG 6001 realizowanych w formie cyfrowej.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na twórczą dyskusję dotyczącą możliwości ucyfrowienia kursów prowadzonych w Studium Języków Obcych AMW.

Szczegółowe informacje dostępne są w agendzie spotkania.
drukuj

Sesja egzaminacyjna LATO 2017

 Trwa sesja egzaminacyjna języka angielskiego oraz rosyjskiego wg. STANAG 6001. W tym semestrze egzaminujemy ok. 90 osób na poziomie 1 oraz ponad 100 na poziomie 2. Wszystkim egzaminowanym zyczymy sukcesów!
 
drukuj

Nauczanie języka polskiego jako obcego

Wykładowczynie Studium Języków Obcych AMW: pani mgr Beata PIERZYŃSKA, pani mgr Donata GALIŃSKA-SITEK oraz pani mgr Barbara CZAPCZYŃSKA ukończyły z wyróżnieniem studia podyplomowe w zakresie "Nauczanie jezyka polskiego jako obcego" w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. 
  

 
drukuj

Egzaminy eksternistyczne STANAG 6001

W związku z dużym zainteresowaniem egzaminami STANAG 6001, Studium Języków Obcych AMW przeprowadzi egzaminy eksternistyczne z języka angielskiego dla poziomu 1 - 01.09.2017, a dla poziomu 2 - 08.09.2017.

Szczegółowe informacje dostępne są Studium Języków Obcych pod numerem telefonu 26 126 27 37.
Dla Państwa wygody umieszczamy wniosek do Rektora-Komendanta z prośbą o wyrażenie zgody na przystąpienie do egzaminu, wniosek prosimy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami i koniecznie podpisać.

POBIERZ WNIOSEK

drukuj

Projekt BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

„Rozwój kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i analitycznych studentów kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Akademii Marynarki Wojennej” to nazwa projektu studenckiego zorganizowanego przez Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich AMW, w ramach którego Studium Języków Obcych realizuje certyfikowany kurs języka angielskiego TOEIC oraz prowadzi konwersatoria z języka branżowego. 
Na czele zespołu nauczycieli języka angielskiego stanął Kierownik Studium Języków Obych - dr Kazimierz Szczepański wraz z lektorami mgr Andrzejem Lasotą, mgr Alicją Rembisz, mgr Iwoną Sekułą, mgr Moniką Stefaniak oraz mgr Leonardą Szarek. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środki oraz czwartki w blokach czterogodzinnych.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O KURSIE                                                                WITRYNA INTERNETOWA PROJEKTU

Projekt „Rozwój kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i analitycznych studentów kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na AMW w Gdyni” Realizowany będzie on od 02.01.2017 r. do 30.09.2019 r. Projekt uzyskał finansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020 ogłoszonego w ramach Osi Priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.1 Kompetencje w Szkolnictwie Wyższym, Konkurs nr 2/PRK/POWER/3.1/2016, Program Rozwoju Kompetencji dotyczący podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.
drukuj

SZKOLENIE METODYCZNE

W dniu 18.04.2017 roku odbyło się wewnętrzne szkolenie metodyczne dla nauczycieli Studium Języków Obcych. Tematyka szkolenia obejmowała doskonalenie umiejętności pisania na egzaminie STANAG 6001 na poziomie 3 oraz wykorzystanie współczesnych mediów w procesie dydaktycznym. W ramach szkolenia przygotowanego przez mgr Joannę Pasternak oraz mgr Andrzeja Lasoty, nauczyciele Studium wzbogacili swój warsztat pracy o nowe trendy w uczeniu sprawności pisania oraz wykorzystania aplikacji mobilnych do celów edukacyjnych. 


drukuj

XXV Międzynarodowa Konferencja IATEFL

Konferencji i szkoleń metodycznych jest wiele, ale Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce (IATEFL Poland) jest tylko jedna. Organizowana co roku w innym miescie, w tym roku miała miejsce w Szczecinie w dniach 16-18.09.2016. 25 rocznica zostala uczczona trzema dniami warsztatow oraz wykładów prowadzonnych przez największe autorytety nauczania, zarówno z Polski jak i z zagranicy ( m.in. Marjorie Rosenberg, Hugh Dellar, Evan Frendo, Piotr Stenibrich, Jamie Keddie, Hanna Kryszewska).
W XXV Miedzynarodowej Konferencji IATEFL wziela udział mgr Izabela Frolików, wygrywając w konkursie szkolenie metodyczne dla nauczycieli j.angielskiego, które odbędzie się w Serbii na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku.
Serdecznie gratulujemy Naszej Koleżance - będzie wspaniale reprezentować Ekipę SJO AMW.


drukuj

Konferencja naukowa w Łodzi 2-3 czerwca 2016

 W dniach 2-3 maja dr Daria Łęska-Osiak wzięła udział w konferencji pod nazwą „Testowanie w nauczaniu języków obcych – doświadczenie i przyszłość” zorganizowanej przez Studium Języków Obcych w Łodzi oraz Stowarzyszenie Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO. Wystąpienia konferencyjne poruszały tematy dot. najnowszych metod i technik testowania znajomości języków obcych. W czasie konferencji odbyło się również walne zgromadzenie członków SERMO (w tym SJO AMW) podsumowujące kolejny rok współpracy ośrodków nauczania języków obcych polskich uczelni.

drukuj

Europejski Kongres Językowy PASE

Udział nauczycieli ze Studium Języków Obcych w podnoszących kwalifikacje szkoleniach, konferencjach  i kongresach ma wieloletnią tradycję.
W tym roku grupa wykładowców wzięła udział w II Europejskim Kongresie Językowym PASE zorganizowanym w Warszawie w dniach 14-15 maja. Tegoroczny kongres był największym wydarzeniem branży edukacji językowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a wśród prelegentów znaleźli się zarówno wybitni metodycy jak Jeremy Harmer i Penny Ur,  specjaliści od nowoczesnej technologii w nauczaniu języków obcych jak Russel Stannard jak również eksperci od budowania marki nauczyciela.drukuj

Zimowa sesja egzaminacyjna

Zakończyła się kolejna edycja kursów językowych wg. STANAG 6001 w SJO. 
21 stycznia odbyły się egzaminy z języka angielskiego i rosyjskiego na poziomie 1, 26 stycznia z języka angielskiego na poziomie 2 a 28 i 29 stycznia gościliśmy Komisję zewnętrzną, która przeprowadziła egzamin z języka angielskiego na poziomie 3.

Wszystkich kursantów serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy uzyskanych wyników.

zdjecie

drukuj

SJO AMW członkiem Stowarzyszenia SERMO

Miło nam poinformować, że od grudnia 2015, Studium Języków Obcych AMW wstąpiło w poczet członków Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych SERMO.

Organizacja ta integruje oraz reprezentuje interesy lektorów na uczelniach wyższych. Ponadto, wspiera proces podnoszenia jakości nauczania języków obcych oraz wdrażania dobrych praktyk.
Członkostwo pozwoli nam na dzielenie się z innymi ośrodkami nauczania języków obcych nabytym przez lata doświadczeniem oraz pozwoli na wzbogacenie własnej wiedzy w tym temacie.


Link do strony Stowarzyszenia : http://www.sermo.org.pl/

drukuj

Spotkanie Wigilijne pracowników SJO AMW

11 grudnia 2015 w restauracji Trio w Gdyni odbyło się Spotkanie Wigilijne pracowników SJO AMW. Poniżej kilka zdjęć z tego miłego spotkania:

drukuj

Konferencja nt. umiędzynarodowienia wyższych uczelni

W dniach 4-5 grudnia 2015 w Warszawie pani mgr Krystyna Wittek oraz pani mgr Barbara Czapczyńska uczestniczyły w konferencji organizowanej przez Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie SERMO pt. Umiędzynarodowienie wyzszych uczelni - praktyczne wyzwania dla ośrodków nauczania języków obcych. 

Celem konferencji była wymiana doświadczeń związanych z szeroko pojętą internalizacją studiów, wyzwaniami, jakie stawia rosnąca mobilność studentów i absolwentów, oraz rolą, jaką w tym procesie odgrywają uczelniane ośrodki nauczania językow obcych.  
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2021 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl