Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube
1 - 2 - 3 - 4 - 5  z  5

POŻEGNANIE Z UCZELNIĄ

W piątek 30 czerwca, podczas uroczystego apelu, odbyło się pożegnanie prorektora do spraw wojskowych kmdr. dr. inż. Mariusza Mięsikowskiego oraz Pani Alicji Łyko. Podziękowania za prawie 35 letnią służbę złożyli: obecny rektor - komendant Akademii Marynarki Wojennej kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht oraz były rektor - komendant kontradmirał rez. dr inż. Czesław Dyrcz, podkreślając zasługi, umiejętności i wkład odchodzącego prorektora w dorobek Akademii Marynarki Wojennej. Natomiast Pani Alicji Łyko odchodzącej na emeryturę Rektor – Komendant podziękował za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz uczelni, a zwłaszcza za pamięć o byłych już pracownikach AMW.
2017-06-30 16:56:05

PRAKTYKA ŻEGLARSKA

W czerwcu, podchorążowie I roku studiów odbyli praktykę żeglarską w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy. Szkolenie żeglarskie jest częścią praktyk marynarskich, podczas którego poznają tajniki sztuki żeglarskiej. Tegoroczna praktyka, dla pierwszej części podchorążych, cieszyła się bardzo dobrymi warunkami atmosferycznymi. Sprzyjający wiatr umożliwił codzienną żeglugę na jachtach. Koniec praktyki uwieńczył egzamin na patent żeglarza jachtowego oraz regaty w silno-wiatrowych warunkach.
2017-06-30 08:01:52

PODZIĘKOWANIA OD DOWÓDCY 3. FLOTYLLI OKRĘTÓW

Na ręce Rektora - Komendanta wpłynęły podziękowania od Dowódcy 3. FO za wsparcie i pomoc w organizacji uroczystych obchodów Święta Marynarki Wojennej, w tym dla kmdr. ppor. Bartosza Kucharskiego, zastępcy dowódcy Batalionu Szkolnego AMW za poprowadzenie uroczystego apelu.
2017-06-29 10:43:54

ŻYCZENIA Z OKAZJI JUBILEUSZU 95-LECIA UTWORZENIA OFICERSKIEJ SZKOŁY MARYNARKI WOJENNEJ

Do uczelni wpłynęły życzenia z okazji jubileuszu 95. rocznicy utworzenia Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w Toruniu.
2017-06-29 10:14:55

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych. Nowy kierunek studiów podyplomowych!

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych zaprasza na nowy kierunek studiów podyplomowych „Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych”. Zajęcia te będą realizowane już od roku akademickiego 2017/2018. Głównym celem studiów jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania niecyfrowych gier szkoleniowych i edukacyjnych w celu profesjonalnego przygotowania do pracy zawodowej.
2017-06-27 10:40:57

95 LAT AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ

W piątek 23 czerwca, w Toruniu, Akademia Marynarki Wojennej obchodziła Jubileusz 95-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Pododdziały uczelni wzięły udział w mszy świętej, a następnie przemaszerowały ulicami Starego Miasta na Bulwar Filadelfijski, gdzie odbył się uroczysty apel połączony z apelem pamięci. Podczas uroczystości Akademii Marynarki Wojennej i Rektorowi-Komendantowi nadano najwyższe odznaczenie Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej – Order Honorowy. Następnie na Rynku Staromiejskim Kompania Reprezentacyjna wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną MW RP wykonały pokaz musztry paradnej. Wieczorem natomiast, w Piernikowej Alei Gwiazd wystąpił zespół wokalny AMW „Panna Wodna”.
2017-06-26 14:01:06

ŚWIATOWY DZIEŃ HYDROGRAFII W POLSCE – WHD 2017

W środę 21 czerwca w Kołobrzegu odbyły się krajowe obchody Światowego Dnia Hydrografii (World Hydrography Day, WHD 2017). Tegorocznym tematem przewodnim obchodów WHD jest hasło określone przez Międzynarodową Organizację Hydrograficzną: „Kartowanie mórz, oceanów i szlaków żeglugowych – ważniejsze niż kiedykolwiek”. Po raz pierwszy obchody WHD odbyły się w Kołobrzegu, w Marinie Żeglarskiej. Akademia Marynarki Wojennej była reprezentowana przez Instytut Nawigacji i Hydrografii Morskiej.
2017-06-26 14:00:58
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl