Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

POŻEGNANIE Z MUNDUREM

W poniedziałek 31 lipca, w Sali Tradycji Akademii Marynarki Wojennej odbyła się uroczystość pożegnania z mundurem kmdr. por. Pawła Pawłowskiego, który po 31 latach służby, z czego 30 lat w AMW odszedł do rezerwy. Wzorowego żołnierza, wspaniałego kolegę, wychowawcę wielu pokoleń nawigatorów pożegnał w imieniu Rektora – Komendanta prorektor ds. nauki kmdr dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz, prof. AMW. Na koniec uroczystości jako oficer okrętowy wybił cztery szklanki na placu apelowym uczelni.
2017-07-31 13:21:02

PRAKTYKA OKRĘTOWA

W piątek, 21 lipca zakończono realizowanie zadań szkoleniowych - praktyki specjalistycznej okrętowo-uzbrojeniowej na okrętach 3 Flotylli Okrętów w Gdyni oraz 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Praktyki odbywały się pod czujnym okiem dowództw dywizjonów okrętów, dowódców okrętów i załóg okrętów oraz kierowników praktyk - wykładowców z uczelni tj. kmdr por. dr Mirosława Chmielińskiego i kpt. mar. mgr inż. Leszka Pietrukańca. Dzień po dniu rosły umiejętności podchorążych, którzy mogli połączyć akademicką teorię z praktyką okrętową.
2017-07-25 10:38:48

WIZYTA KOMISJI OBRONY NARODOWEJ

W poniedziałek, 17 lipca br., Akademia Marynarki Wojennej gościła posłów Komisji Obrony Narodowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z bazą dydaktyczno – szkoleniową AMW oraz z jej możliwościami rozwojowymi, profilami kształcenia, kursami, szkoleniami i prowadzonymi badaniami przez Uczelnię. Komisji przewodziła poseł Anna Maria Siarkowska – przewodnicząca podkomisji stałej ds. społecznych w wojsku oraz poseł Waldemar Andzel – zastępca przewodniczącego Komisji, przewodniczący podkomisji ds. współpracy z zagranicą i NATO.
2017-07-21 10:37:51

ORP CZERNICKI POWRÓCIŁ Z POCHODCHORĄŻYMI DO PORTU W ŚWINOUJŚCIU

ORP „Kontradmirał X. Czernicki” powrócił do macierzystego Portu Wojennego w Świnoujściu. W misji polskiego okrętu w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2) pierwszy raz w historii brali udział podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej. W uroczystości przywitania okrętu udział wziął minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
2017-07-12 15:30:13

NABÓR NA STUDIA CYWILNE

Akademia Marynarki Wojennej prowadzi nabór na studia cywilne, stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Wszystkich maturzystów zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018.
2017-07-11 12:15:31
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl