Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

Po raz pierwszy w historii naszej Akademii zorganizowałem wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą. Odbywało się ono sobotę 7 czerwca 2008 pod hasłem: „Nazwałem was przyjaciółmi”. Temat przyjaźni zdaje się być tematem niezwykle potrzebnym zwłaszcza dziś, kiedy słabną więzi pomiędzy ludźmi, kiedy ludzie zdają się oddalać od siebie, a nie zbliżać. Młodzi ludzie panicznie boją się samotności i odrzucenia. Próbujemy temu zaradzić zwracając się w pierwszym rzędzie do Chrystusa, który nas pierwszy umiłował nazywając przyjaciółmi.
Do wzięcia udziału w pielgrzymce zgłosiło się początkowo 40 osób, w tym podoficerowie, podchorążowie, absolwenci szkół wyższych oraz studenci cywilni naszej Akademii. Niestety, w przeddzień okazało się, że pięcioro się „wykruszyło”, dlatego przepraszam tych wszystkich, którym odmówiłem z braku miejsca.
Wyruszyliśmy o godz. 4.00 rano, więc każdy łapał w autokarze chwilę snu.
 
 
 
 
Do miejscowości Sławno, gdzie wyznaczono nam miejsce parkingowe, dotarliśmy o godz. 9.30; stąd rozpoczęła się nasza pielgrzymka przez pola i lasy, w kurzu i zaczynającym doskwierać upale, licząca około 6 km.  
 
 
Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy tegoroczne symbole lednickie - dwie ryby na znak przyjaźni z Chrystusem (jedną zatrzymaliśmy
Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy tegoroczne symbole lednickie - dwie ryby na znak przyjaźni z Chrystusem (jedną zatrzymaliśmy dla siebie, drugą mieliśmy oddać swojemu przyjacielowi, aby zawsze o mnie pamiętał) – i poszliśmy do sektora.
 
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 uroczystą procesją, w której uczestniczyli podoficerowie i podchorążowie niosąc relikwie św. Wojciecha.
 
 
 
 Zabraliśmy ze sobą na  Spotkanie MASKI, które wykonaliśmy indywidualnie.
                    
Były one nam potrzebne podczas Nabożeństwa Prawdziwego Oblicza. Maska symbolizowała nasze oddalenie od Chrystusa, a jej zdjęcie - stanięcie w prawdzie przed Nim - naszym pierwszym Przyjacielem. Maski, które zdjęliśmy z twarzy zostały zebrane i spalone podczas Mszy Świętej o godz. 19:30.
 
 
Spotkanie zakończyło się o godz. 24:00 przejściem przez Bramę III Tysiąclecia.
      
Jako kapelan Akademii Marynarki Wojennej dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna za świadectwo wiary i przejaw zaangażowania, jakim było, niewątpliwie, wyjście z zamkniętego kręgu naszej zwyczajności, bierności, a może nawet niestałości w wierze i otwarcie się na działanie Darów Ducha Świętego. Ten czas Spotkania na polach lednickich miał stać się dla nas okazją do ponownego przemyślenia naszej postawy wobec Boga i ludzi, ale również czasem modlitwy za oraz o znalezienie dobrego przyjaciela.
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl