Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

 12 lipca 2014 roku uczestniczyłem w klubowej świetlicy przy wołomińskiej strzelnicy LOK w spotkaniu z młodzieżą z organizacji Strzelec oraz wołomińską młodzieżą.
Mimo okresu wakacyjnego liczna grupa dziewcząt i chłopców ze Związku Strzeleckiego STRZELEC wysłuchała ciekawych opowieści o morzu, służbie w marynarce oraz o uciążliwościach związanych z wyjazdami na zagraniczne misje wojskowe w rejony konfliktów zbrojnych. Zainteresowanym studiami w Akademii Marynarki Wojennej radziłem solidnie przykładać się do nauki, szczególnie matematyki i języka angielskiego oraz dobrze przemyśleć taki wybór, bo związany jest on z podporządkowaniem całego swojego życia osobistego obowiązkom zawodowego marynarza i oficera MW. Jako receptę na trudy takiego życia wskazywałem również ustabilizowane życie rodzinne, podkreślając, że marynarz, który ma swoją własną „przystań” rodzinną, do której w każdej chwili może wrócić, jest sprawniejszy na służbie i lepiej radzi sobie w najtrudniejszych i niebezpiecznych chwilach.
Na koniec życzyłem młodym ludziom, aby licząc się z twardymi realiami nie rezygnowali z realizacji swoich marzeń i zachowali młodzieńcze ideały.
          
drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl