Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

PRAKTYKA STUDENTÓW WM-E

2017-10-12 15:02:39
W dniach 2-6 października 2017 roku studenci IV roku kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym AMW: Bartłomiej BRONIEWICZ, Jamal HAMOUD i Haled HAMOUD odbyli specjalistyczną praktykę stoczniową w stoczni Saab Kockums w Karlskronie. Praktyka jest wynikiem współpracy pomiędzy firmą Saab a Akademią Marynarki Wojennej . W ramach praktyki studenci zapoznali się z nowoczesnymi technologiami budowy, modernizacji oraz remontów okrętów.

Copyright Saab AB, Photo Glenn Pettersson

Omawiali nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale również pracowali na różnych stanowiskach - dokonując remontów i przeglądów urządzeń. Studenci wykazali się doskonałym przygotowaniem merytorycznym zdobytym podczas studiów na WME. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła im na dyskusje na temat technicznych aspektów pracy. Strona szwedzka zadbała o niezwykle szerokie spektrum przekazywanej wiedzy, a także - na prośbę studentów – przeprowadziła dodatkowe szkolenie z CAD i CAE. Podczas szkolenia studenci wykazali się szeroką wiedzą tematyki.

Copyright Saab AB, Photo Glenn Pettersson.

Studenci zostali niezwykle wysoko ocenieni przez opiekuna praktyki. Świadczą o tym słowa przekazane przez pana Johana Granholma- Senior Engineer Operational Development Saab Kockums:
„It was a pleasure to have the students with us, and they made a very good impression on all they met. They have a very high level of knowledge, and a great interest to learn new things.”

Lista aktualności

« lista miesięcy

WU 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl