Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

SPOTKANIE WIGILIJNE PODCHORĄŻYCH

2017-12-21 15:27:51
W czwartek 21 grudnia, w świątecznej atmosferze, odbyło się spotkanie opłatkowe z podchorążymi. Przy wigilijnym stole spotkali się studenci wojskowi z zaproszonymi gośćmi oraz władzami uczelni. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli również podchorążowie z Kataru, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej.

Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele 3. Flotylli Okrętów, Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego, biskup pomocniczy Diecezji Gdańskiej ks. Zbigniew Zieliński oraz księża dziekani . Oczywiście nie zabrakło władz uczelni na czele z prorektorem ds. wojskowych komandorem Pawłem Podgórnym. W uroczystej kolacji wzięli udział również byli rektorzy-komendanci kontradmirał w st. spocz. prof. Antoni Komorowski, kontradmirał w st. spocz. prof. Zygmunt Kitowski oraz kontradmirał w st. spocz. dr inż. Czesław Dyrcz.

Wigilię rozpoczął prorektor ds. wojskowych od powitania gości i złożenia życzeń. Następnie kapelani różnych wyznań odmówili bożonarodzeniowe modlitwy, składając również świąteczne życzenia. Głos zabrał także ksiądz biskup Zbigniew Zieliński, który złożył życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademii Marynarki Wojennej, który zaśpiewał kolędy wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Ten dzień to było spotkanie wielu pokoleń marynarskich. Podchorążowie mogli podzielić się opłatkiem nie tylko ze swoimi przełożonymi i wykładowcami, ale również kolegami z innych krajów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Lista aktualności

« lista miesięcy

WU 


Wszelkie prawa zastrzeżone 1087 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl