Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

POKAZ FILMU AMBASADOR POKOJU

2017-12-20 15:40:04
W dniu 20 grudnia 2017 r. w auli Akademii Marynarki Wojennej odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Ambasador Pokoju”. Film poświęcony został amerykańskiemu generałowi o polskich korzeniach Edwardowi Leonowi Rowny'emu. Był on wybitnym wojskowym dyplomatą i negocjatorem rozmów o kontroli i ograniczeniu broni strategicznej. Jego działalność walnie przyczyniła się dla globalnej stabilizacji nuklearnej w latach Zimnej Wojny.

Dumny ze swoich polskich korzeni orędował polskiemu uczestnictwu w NATO. Jego wieloletnia aktywność jest uznawana za kontynuację dokonań prekursorów polsko-amerykańskiej współpracy militarnej tj. gen. Tadeusza Kościuszki oraz gen. Kazimierza Pułaskiego. Osiągnięcia gen. Rowny'ego to polski akcent w dziele budowy światowego pokoju oraz przykład, że żołnierz może skutecznie walczyć także piórem.

Pokazowi filmowemu towarzyszyło spotkanie z reżyserem Panem Wiesławem Dąbrowskim, co niewątpliwie podniosło atrakcyjność przedsięwzięcia i korzystnie wpłynęło na rozwijanie świadomości historycznej studentów.

Lista aktualności

« lista miesięcy

WU 


Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl